Vasarnamio išsirinkimas ir naudojimo būdai

 • Vasarnamio išsirinkimas ir naudojimo būdai

  Vasarnamis – puiki vieta praleisti šiltas vasaros dienas. Kiekvienais metais vasarnamis tampa vis populiaresniu pasirinkimu pirkėjų tarpe.

  Jame galima gyventi, apgyvendinti svečius ar rengti įvairiausias vasaros šventes. Vasarnamių pasirinkimas ganėtinai gausus: pagal dydį, tipą, kainą.

  Renkantis didesnį vasarnamį, tinkamai jį apsišiltinus, įsivedus vandentiekį – galima jame gyventi visais metų sezonais.  Nuosavą vasarnamį gali turėti kiekvienas, svarbiausia sąlyga - turėti vietą kur vasarnamį statyti. Tai gali būti sklypas prie nuosavo namo, dar visai tuščias sklypas ar vietoj seno namo pastatytas naujas vasarnamis.

  Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis vasarnamį?

  Tinkamas vasarnamis jūsų sodui gali suteikti išskirtinumo. Vasarnamiai – tai puiki vieta pabėgti nuo miesto šurmulio, vieta kurioje galima atsipalaiduoti mėgaujantis skaniu maistu, skaitant gerą knygą ar tiesiog dirbti kompiuteriu.

  Renkantis vasarnamį dėmesį reikėtų atkreipti į kelis dalykus:

  • Vasarnamio stilius. Vasarnamio stilių yra net keli, todėl labai svarbu išsirinkti tokį koks jums reikalingas. Vasarnamis kurio stogas eina nuožulniai yra populiariausias pasirinkimas dėl savo universalumo. Vasarnamiai kurio langai ir durys yra ilgiausioje pastato pusėje nėra pats populiariausias pasirinkimas. O kampiniai vasarnamiai efektyviai išnaudoja sodo erdvę.
  • Grindys. Kai kuriuose sodo vasarnamiuose stogams ir grindims gaminti naudojamos patvarios lakštinės medžiagos. O kai kuriose brangesniuose modeliuose yra lentomis išklotos grindys, kurios užtikrina tvirtesnę konstrukciją ir atlaiko didesnį svorį.
  • Langai. Pirkdami vasarnamį, atsižvelkite į reikiamą langų skaičių  ir kokio ilgio bei pločio langai bus reikalingi.

  Vasarnamio naudojimo būdai įsirenginėjant kambarius

  Vasarnamis neabejotinai suteiks jūsų sodui žavesio ir išskirtinumo, bet taip pat suteiks papildomos vietos hobiams, poilsiui ar daiktų sandėliavimui. Ši erdvė gali būti naudojama kaip darbo kambarys, namų biuras, erdvė bendrauti ir pramogauti arba vieta pabėgimui ir pabuvimui su savimi. Taip pat vasarnamis gali būti panaudojamas kaip:

  • Svetainė ar skaitykla. Nemažai žmonių vasarnamyje įsirengia svetainę ar skaityklą, kurioje gali atsitraukti ir mėgautis sodo ramybe ir tyla. Išsirinkę tinkamus baldus, papildę patalpas jaukiomis detalėmis galėsite mėgautis atpalaiduojančia ir susikaupti versiančia aplinka.
  • Sodo biuras. Vasarnamio erdvė gali  tapti ir sodo biuru įsivedus elektrą, vandentiekį ir jį tinkamai apšiltinus. Pastatas bus gražus ne tik iš išorės, bet ir iš  vidaus, o jūs galėsite patogiai dirbti namuose ir grožėtis išorėje jūs supančia aplinka.
  • Teniso paviljonas ar  baseino patalpa. Vasarnamiai taip pat gali tapti fantastiškais sportiniais pastatais. Taip pat jie gali būti taip pat gali būti pritaikyti, kad į jų dizainą būtų įtraukta sandėliavimo pertvara, kuri gali būti naudinga, jei norite vasarnamyje įrengti baseiną.

  Tinkama vasarnamio priežiūra

  Gražėjant ir šiltėjant orams būna pats metas atlikti vasarnamio priežiūros darbus! Vienas iš svarbiausių darbų – nuplauti vasarnamio langus arba juos pakeisti jeigu tai būtina. Taip pat tikėtina, kad orams šiltėjant vasarnamio viduje prireiks panaudoti oro kondicionierių, todėl įjunkite kondicionierių ir pažiūrėkite ar jis veikia.

  Daugumą lubų ventiliatorių galima nustatyti dviem kryptimis – pagal laikrodžio rodyklę arba prieš laikrodžio rodyklę. Nustačius ventiliatorių tinkamai oras bus stumiamas žemyn ir kambariai bus vėsinami. Latakų ir lietvamzdžių valymas yra būtinas dalykas, kad lietaus vanduo nepatektų į namo vidų. Išvalykite šiukšles, per rudenį susikaupusius lapus ir būkite ramus dėl lietaus vandens pratekėjimo. Ir svarbiausia – nepamirškite patikrinti ir jeigu reikia suremontuoti namo dailylenčių, kad vasarnamis tarnautų ilgą laiką.