Sodo namelio statyba

 • Sodo namelio statyba

  Sodo namelis gali tapti puikiai investicija tam, kuris mėgsta laiką leisti gamtoje ar tiesiog trumpam nori ištrūkti nuo miesto šurmulio.

  Lietuvoje turime daug kaimo turizmo sodybų, kuriuose galima pailsėti. Bet jų nebereikia, tuomet, kai turime savo nuosavame sklype sodo namelį. Galime auginti augalus, namelio interjerą įsirengti pagal save ir būti tiek kiek norime. Tinkamai įsirengus sodo namelyje galime gyventi net žiemos metu. Tai yra nuostabu¡ Tik svarbiausia būti susipažinus su namelio statybos reikalavimais, leidimais ir statybos žingsniais. Žinant visą šią informaciją turėsite puikų namelį, kuris atitiks visus reikalavimus.

  Reikalavimai sodo namelių statymui

  Labai dažnai sodo sklypuose statomi mediniai sodo nameliai, nes jiems taikoma kur kas mažiau reikalavimų negu gyvenamojo namo statyboms. Apsilankę mūsų puslapyje www.trijade.lt rasite mūsų gaminamus sodo namelius, kuriuos su malonumu ir pastatysime. Žinoma statant sodo namelį patiems ar samdant mus rekomenduojama būti susipažinus su keliamais reikalavimais.

  • Jeigu medinis sodo namelis yra mažesnis nei 8,5 m., tai jis turi būti statomas mažiausiai 3 m atstumu nuo nuosavo sklypo ribos. Šis atstumas matuojamas nuo labiausiai atsikišusių pastato dalių – karnizų, balkonų, turėklų ir pan.
  • Sodo namelis gali būti statomas tik nuosavame sodo sklype. Sodo paskirtis privalo būti ūkinė, o naudojimosi būdas – mėgėjiškų sodininkų bendrijų žemė. 
  • Pastačius sodo namelį kartu su pastato kadastro duomenų byla namo savininkas būtinai Registrų centrui turi pateikti duomenys apie statybų užbaigimą.
  • Namo statybos privalo nepažeisti trečiųjų asmenų teisių, neturi trukdyti į teritoriją patekti policijos, greitosios pagalbos, ugniagesių ir kitų specialiųjų tarnybų darbuotojams.
  • Jeigu namelyje negyvenama ilgiau nei 4 mėn. per metus, tai jis laikomas negyvenamu.

  Statybos leidimas – kada jis reikalingas?

  Kai kurias atvejais prieš statant sodo namelį reikia įsigyti statybos leidimą. Šis leidimas tampa reikalingas, jeigu statomo sodo namelio plotas viršys 80 m2 arba namelis bus aukštesnis nei 8,5 m. Tokiu atveju namelio statybai galios tokie reikalavimai kaip statant gyvenamąjį namą. Jeigu palėpė namelyje įrengta nebus, ji nebus įskaičiuojama į bendrą plotą. Jeigu namelį statysite su terasa, tai terasa į bendrą plotą taip pat nebus įtraukta.
  Labai svarbu žinoti, kad statybos leidimas reikalingas ir tokiu atveju, jei turimas žemės sklypas patenka į vieną iš šių teritorijų: kultūros paveldo vietovėje, kurortuose, Europos ekologinio tinklo, magistralinio dujotiekio teritorijose.

  Statybos žingsniai

  Stengsimės pateikti statybos žingsnius iš eilės, kad namelio statyba taptų kur kas paprastesnė.

  • Priėmus sprendimą kur statysite sodo namelį, bet kokius statybų darbus turėtumėte tiksliai apsvarstyti, apskaičiuoti visus matmenis. Patariama pažymėti būsimą pamato vietą ir gerai ją išlyginti. Net ir nedideli neatitikimai ilgainiui gali sukelti nemažas problemas.
  • Kiekvieno sodo namelio statybos darbai pradedami nuo pamatų. Pamatus lengvai galite pasiruošti patys. Jums reikės šiek tiek cemento, smėlio ir vandens. Prieš dedant papildomą svorį ant pamato reikia leistin jam gerai sustingti. Sustingus betonui, galima montuoti pagrindinį rėmą, įsitikinus, kad kryžminės atramos yra tinkamoje vietoje.
  • Toliau galima statyti sienų rėmus. Virš rėmo rekomenduojama pritvirtinti vandeniui atsparius lakštus, kad pastatytas sodo namelis būtų apsaugotas nuo drėgmės.
  • Pastačius sienų rėmus, galima pereiti prie stogo. Sodo namelio stogo konstrukcija beveik nieko nesiskiria nuo bet kokio pastato stogo konstrukcijos. Stogo statyba yra viena iš sudėtingiausių statybų proceso dalių.