Mūrinis sodo namelis ar medinis sodo namelis?

 • Mūrinis sodo namelis ar medinis sodo namelis?

  Mūrinis ir medinis sodo namelis taps puikiu pasirinkimu jeigu norėsite pabėgti nuo miesto šurmulio ir norėsite būti gamtos apsuptyje.

  Sodo namelių paklausa sparčiai auga, kadangi pasistatyti tokio tipo namelį nekainuoja daug, juos paprasta pasistatyti bei įsirengti. Pasistačius tinkamos paskirties sodo namelį, tinkamai jį apšildžius, vidų įsirengus pagal savo poreikius - namelyje galėsite gyventi visais metų laikais. Bet galima įsirengti ir sodo namelį, kuriame galėsite apsistoti retkarčiais. Neabejojame, kad mūrinis ar medinis Jums atstos darbo vietą ar poilsio vietą. Aptarsime kokį namelį verta rinktis: mūrinį ar medinį bei išskirsime namelių privalumus.

  Mūrinis sodo namelis

  Pati geriausia mūrinio namo savybė yra gebėjimas atlaikyti laiko išbandymus. Mūriniai namai dėl savo patvarumo buvo statyti senų senovėje ir statomi šiais laikais. Mūrinis sodo namelis taps puikiu pasirinkimu, o plytos, kurios reikalingos namelio statybai suteiks namo išorei išskirtinį stilių. Mūrinis sodo namas, geriau už bet kurį kitą sugers drėgmę bei sumažins pelėsio, miltligės ir dulkių erkučių atsiradimą. Plytos iš kurios statysis namas taps patikima ir kompaktiška medžiaga, nes jos yra atsparios ugniai. Pasistatydami mūrinį namą būsite tikri, kad namo viduje bus užtikrina temperatūros kontrolė ir energijos bus suvartojama mažiau.

  Mūrinio sodo namelio privalumai

  • Mūriniai namai yra patvarūs ir gali tarnauti daugybę metų. Jie taip pat yra atsparūs ugniai ir kitoms oro sąlygoms. Jūsų turtas taps apsaugotas nuo ugnies, atšiaurių oro sąlygų, vėjo sukelto pavojaus.
  • Vasaros metu šiluma nepateks į vidų, todėl name bus vėsu. Mūriniai namai užtikrins šilumos užsilaikymą namo viduje žiemos metu. Taip sutaupysite pinigų šildymo paslaugas šaltojo sezono metu.
  • Plyta yra natūrali medžiaga, kuri niekada neišeis iš mados. Galite rinktis iš daugybės plytų spalvų ir tekstūrų, kad sukurtumėte tobulą  namų išvaizdą.
  • Mūriniai namai yra ekologiški – plytos gaminamos iš molio ir skalūnų, vienų ekologiškiausių medžiagų žemėje.
  • Mūriniai namai ilgai išlaiko savo vertę ir yra paklausiausias namų stilius su didžiausia perpardavimo verte.

  Medinis sodo namelis

  Mediniai namai yra ekologiškesnė ir ekonomiškesnė alternatyva lyginant su mūriniais ar betoniniais namais. Mediena yra gamtos dalis, o jos naudojimas yra naudingas aplinkai. Surenkamieji mediniai sodo nameliai yra modernios būsto konstrukcijos. Jie greitai ir lengvai surenkami bei savo populiarumu lenkia įprastesnius būstus pagal našumą ir energijos vartojimo efektyvumą. Tinkamai surinktas ar pastatytas bei prižiūrėtas medinis sodo namelis gali stovėti ilgą laiką, o mediena gali būti lengvai perdažoma ir atnaujinama.

  Medinio sodo namelio privalumai

  • Mediena yra tarsi izoliacinė medžiaga, kurios dėka vasara namuose yra vėsu, o žiemos metu – šilta. Yra apskaičiuota, kad šildymui ir oro kondicionavimui sutaupoma nuo 50 % iki 60 % per metus.
  • Vienas iš medinio namo privalumų yra tai, kad jis gali padėti sumažinti šiltnamio efekto sukeliamų dujų išmetimą.
  • Mediena veikia kaip puikus izoliatorius, suteikiantis pranašumą visais metų laikais. Mediniai namai ne tik saugo šilumą viduje, bet ir sukuria vėsų orą dėl natūralios medžiagos kvėpavimo.
  • Mediena yra vienintelė atsinaujinanti statybinė medžiaga. Laikui bėgant pažeistą mediena galima pataisyti ar pakeisti nenugriovus konstrukcijos.
  • Medinių sodo namelių statybos ir montavimo procesas yra trumpas. Be to, medinio namo statybos kaštai yra maždaug 30% mažesni nei mūrinio namo statybos kaštai. Tai leis Jums sutaupyti ne tik laiko, bet ir pinigų.