Medinis garažas automobiliui, kaip jį prižiūrėti?

 • Medinis garažas automobiliui, kaip jį prižiūrėti?

  Medinis garažas - praktiškas pasirinkimas laikyti savo automobilį.

  Mediniai garažai tampa vis populiaresniu pasirinkimu, dėl elegantiško dizaino ir atsparumo oro sąlygoms – Jūsų automobilis bus apsaugotas nuo gamtos stichijų. Šio garažo tipas yra praktiškas pasirinkimas, kadangi palaiko daug aukštesnę aplinkos temperatūrą, nei betoniniai ar plytiniai garažai, drėgmė kaupiasi ne taip dažnai ir garažas puikiai įsilieja į kiemo ar sodo aplinką.

  Kodėl verta rinktis medinį garažą?

  • Medinis garažas bus patvarus. Mediena yra viena patraukliausių ir patvariausių medžiagų statant sodo patalpas. Taip pat dėl natūralios išvaizdos ji puikiai įsilieja į reikiamą aplinką. Turėdami medinį garažą būsite tikri, kad garažas nesubyrės esant prasčiausioms oro sąlygoms ir automobilis liks apsaugotas.
  • Autentiškas stilius. Medinis sodo garažas visą tarnavimo laiką išlaikys originalų ir natūralų stilių. Medienos spalvai blunkant garažą galėsite, bet kada perdažyti neišleidžiant daug pinigų.
  • Puiki izoliacija. Dar vienas medinio garažo privalumų – puiki izoliacija, kurios dėka garažas ilgesnį laiką bus  šiltesnis. Dėl šios priežasties automobilį be baimės garaže galite palikti ir žiemos metu, nes patalpoje bus išlaikoma pakankamai aukšta temperatūra.
  • Paprastas pastatymas. Medinius garažus pastatyti gana paprasta, todėl jei nuspręsite statyti garažą patys, greičiausiai užtruksite tik kelias dienas. Garažo statybos netruks ilgai, nes pagrindui reikalinga tik betoninė plokštė, kuri pastatoma per ganėtinai trumpą laiką. 
  • Lengvai sutvarkomi. Pažeistą medinio garažo dalį yra lengva pakeisti ją išimant ir pakeičiant nauja. Visai kitaip nei betonines ar metalines konstrukcijas, kurių reikia nuimti nemažai, norint įstatyti naujas.

  Medinio garažo priežiūra

  Dalinamės keliais paprastais ir svarbiais patarimais, kaip prižiūrėti medinius garažus norint juos išlaikyti geresnės būklės ilgesnį laiką:

  1. Patikrinkite ar durų spynos veikia tinkamai. Garaže laikomų daiktų saugumas turi tapti didžiausiu prioritetu, todėl turite nuolat tikrinti ar spynos nėra pažeistos bei yra patvarios. Taip pat atkreipkite dėmesį ar langai bei durys yra tinkamai sumontuoti, ar nėra atsilaisvinusių varžtų ar  pažeistų dalių.
  2. Kas du ar trys mėnesius valykite garažą. Nuvalykite nešvarumus, dėmes ir riebalus naudodami švarų vandenį, drėgną šluostę. Po atlikto valymo nenaudokite džiovinimo priemonių – garažui leiskite išdžiūti natūraliai. Dažnai valykite langus ir durys, kad nesusidarytų rūdys ir kitos nereikalingos medžiagos.
  3. Reguliariai tikrinkite ar nėra susidariusių pažeidimų. Jei pastebėsite medienos pažeidimą greičiau stenkitės jį pašalinti. Jei pastebėjote įtrūkimų geriausia, kad nedelsdami užpildytumėte juos užpildais ir glaistu.
  4. Jei aplink garažą auga dideli augalai, gyvatvorės ar medžiai, tai reguliariai juos kirpkite. Geriausia nestatyti garažo aplink medžius ir augalus, nes tai gali sugadinti garažo konstrukciją, padidinti vandens patekimą. Vandens patekimas į garažą kenkia medienai ir ji gali pradėti pūti.

  Patarimai padėsiantys užtikrinti medinio garažo priežiūrą

  Mediniai garažai gali tarnauti daug ilgiau, jei mediena bus tinkamai apdorojama statymo metu. Padenkite visas vietas, kurios tikėtina, kad sušlaps lietui lyjant. Taip pat garažo durys ir vietos, kur durys liečiasi su garažo sienomis, turi būti padengtos papildomais apdirbamos medžiagos sluoksniais. Mediena apdorojama turėtų būti bent kartą per metus, kadangi tinkamas medienos apdorojimas padeda apsaugoti medieną nuo vabzdžių, drėgmės ir grybelinių infekcijų. Taip išsaugoma medienos kokybė ilgesnį laiką.

  Mediena per tam tikrą laiką deformuojasi, todėl reikia pasirūpinti, kad šios deformacijos nepakenktų medinio garažo paskirčiai. Todėl susidariusių tarpų neužpildykite medienos užpildais ar kita medžiaga. Ilgą laiką nelaikykite durų ir langų atidarytų, nes mediena gali deformuotis ir langai tinkamai neužsidarys.