Medinio namelio įsirengimo privalumai

 • Medinio namelio įsirengimo privalumai

  Mediniai nameliai yra vienas iš geriausių pasirinkimų norintiems pabėgti nuo miesto šurmulio ir susikurti jaukią aplinką.

  Medinis sodo namelis sodą pavers ne tik jaukia aplinka pabūti šiltais vasaros vakarais, bet ir tinkama vieta gyventi šaltomis žiemos dienomis. Medinių sodo namelių pasirinkimas iš ties gausus – pagal dydį, kainą ir kitus parametrus. Pradedant vardyti medinių namelių įsirengimo privalumus, pravartu paminėti, kad nameliai pasižymi patvarumu, ilgaamžiškumu, jį apšildyti ganėtinai paprasta. Taip pat nameliai turi itin gerą garso izoliacija ir yra atsparūs besikeičiančioms oro sąlygoms.

  O dabar supažindinsime su privalumais dėl kurių verta kiekvienam pamąstyti apie medinio namelio įsirengimą.

  Mediniai nameliai yra lengvai pastatomi

  Vienas iš svarbių privalumų – medinių namų statybos ir montavimo procesas neužima daug laiko ir jie gali būti statomi, bet kurioje vietoje. Nebūtina užsisakyti iš karto jau pastatytą namelį, galite nusipirkti reikalingą medieną ir pasistatyti namelį patys. Yra nustatyta, kad medinio namo statybos kaštai yra maždaug 30% mažesni lyginant su gelžbetoninio namo statybos kaštais. Statydami medinį sodo namelį sutaupysite laiko ir pinigų.

  Mediniai nameliai yra ilgaamžiai

  Vienas iš svarbiausių medinių namelių privalumų – jų ilgaamžiškumas. Dėl ilgaamžės medienos medžiagos struktūros šiuos namus galėsite paversti gyvenamais visais metų sezonais. Mediena yra atspari smūgiams, stipriems vėjo gūsiams, dėl šios priežasties name galėsite gyventi ramiai esant net nepalankiausioms oro sąlygoms. Kad dar padidintumėte namo ilgaamžiškumą medieną impregnuokite. Impregnavimas namo tarnavimo laiką prailgins 7-10 kartų. Medienos struktūra užtikrins patvarumą ir ilgaamžiškumą daug metų.

  Mediniai nameliai pasižymi geromis izoliacinėmis savybėmis

  Kitas medinių namelių įsirengimo privalumas – geros izoliacinės savybės. Kai pradėsite svarstyti apie namo apšiltinimą turite žinoti,  kad mediena veikia kaip puikus izoliatorius, suteikiantis pranašumą visais metų laikais. Mediniuose namuose ne tik saugoma šilumą viduje, bet ir sukuriamas vėsus oras dėl natūralios medžiagos kvėpavimo. Skaičiavimais įrodyta, kad mediniai namai kasmet sumažina šildymo išlaidas 60% ir pasižymi puikia garso izoliacija. Medienos struktūra pasižymi garsą sugeriančiomis savybėmis ir dėl šios priežasties  garsas iš aplinkos nepatenka į namo vidų.

  Medinio namelio įsirengimas yra pigesnis

  Medinį namelį įsirengi yra pigiau lyginant su betono ar mūro namu. Mediniai nameliai yra lengvai pastatomi, todėl piniginių lėšų nereikia skirti daug. Taip pat statant šio tipo namelį jo pamatas nekainuoja daug, o išlaidos šildymui ir vėsinimui yra 20-40% mažesnės lyginant su įsirengtais betoniniais ar mūriniais namais, kurie pasižymi prastesnėmis izoliacinėmis savybėmis.

  Mediniai nameliai yra draugiški aplinkai

  Skirtingai nuo mūrinių ar betoninių namelių, mediniai yra draugiški aplinkai. Mediena yra natūraliausias ir ekologiškiausias šaltinis, kuris nekenkia aplinkai. Jeigu rinktumėtės statyti mūrinį namą, tai tikėtina, kad laikui bėgant jame atsirastų drėgmė ir kondensatas. Medinos struktūra tarsi atlieka kvėpavimo funkciją, todėl namo viduje neatsiranda drėgmė bei kondensatas. Mediena vidaus interjerui suteikia šiltą, jaukią ir atpalaiduojančią atmosferą, kurios dėka namo viduje maloniai laiką galėsite leisti ir šaltais žiemos vakarais.

  Mediniai nameliai gerina psichologinę ir fizinę savijautą

  Šilti ir natūralūs medžio dizaino atributai sukuria teigiamą jausmą ir nepaprastai prisideda prie asmens psichologinės ir fizinės savijautos gerinimo. Buvo atlikta ne vienas tyrimas kuris teigė, kad žmonės gyvenantys tokio tipo namuose ryte atsibunda žvalesni ir geresnės nuotaikos. Daugeliu atvejų migrenos, hipertenzijos ir alergijos problemos sumažėja arba visai dingo persikėlus į medinius namus.