Kokie yra medinių sandėliukų privalumai ir trūkumai?

 • Kokie yra medinių sandėliukų privalumai ir trūkumai?

  Lauko pastogės statyba yra puikus būdas pridėti daugiau vietos kieme ir išlaikyti tvarką, tačiau sunkiausia yra nustatyti, kokios medžiagos norite.

  Sandėliukams gaminti naudojamos trys įprastos medžiagos – plastikas, mediena ir metalas. Mediniai sandėliukai yra bene populiariausi sandėliukai Lietuvoje. Dauguma žmonių mokės brangiau, kad nusipirktų medinį sandėliuką, o ne metalinį ar plastikinį ir tai žmonės daro dėl gerų priežasčių. Kokie yra medinių sandėliukų privalumai ir trūkumai?

  Medinių sandėliukų privalumai

  Medinės pastogės yra pirmasis kada nors sukurtų namelių tipas, suteikiantis kaimišką ir klasikinę išvaizdą, galinčią pagerinti bet kokią erdvę. Paprastai jie surenkami naudojant karkasinę medieną ir slėgiu apdorotą polimedį, kad būtų sukurtas tradicinis medienos patrauklumas.  

  Didžiausias privalumas renkantis medinį sandėlį yra tai, kad juos lengva pritaikyti pagal individualius poreikius, yra daug įvairių dizainų ir dydžių, todėl lengva rasti tai, kas jums patinka. Jie taip pat yra labai stiprūs ir patvarūs, jų nereikia tvirtinti prie žemės. Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl daugelis žmonių renkasi medines pastoges, yra ta, kad jos yra vizualiai patrauklios, todėl jos yra puikus pasirinkimas, jei ieškote pastogės, kuri neatimtų jūsų erdvės estetikos. Medinis lauko sandėliukas turi gana daug privalumų, dėl to jie yra itin mėgstami, juos žmonės dažniausiai pasirenka ne tik dėl kokybės ir estetikos:

  • Mediniai sandėliukai būna įvairiausių dydžių ir stilių, tuo jie išsiskiria nuo kitų. Jie įvairesni nei plastikiniai ar metaliniai sandėliukai.
  • Mediniai sandėliukai yra geriausiai atrodantys nameliai.
  • Mediniai sandėliukai yra saugiausia pastogė.
  • Mediniai sandėliukai yra sunkesni, todėl mažiau kenčia nuo vėjo.
  • Medinius sandėliukus galima lengvai pritaikyti arba modifikuoti su priedais, tokiais kaip langai ir turbinos.
  • Medinius sandėliukus galima statyti arba modifikuoti įprastais įrankiais.
  • Medinių sandėliukų grindys paprastai yra atsparesnės vandeniui nei plieniniai ar plastikiniai sandėlių komplektai.
  • Medinių sandėliukų statybai nereikia specialių įgūdžių ar įrankių.

  Medinių sandėliukų trūkumai

  Tačiau medinės sandėliavimo patalpos turi ir keletą minusų. Net ir nepaisant visų privalumų, prieš priimdami sprendimą turėtumėte susipažinti su jų trūkumais.

  • Medinėms sandėliavimo pastogėms reikia įprastinės priežiūros, pavyzdžiui, dažymo ir sandarinimo bei retkarčiais čerpių keitimo.
  • Medinės sandėliavimo pastogės gali būti pažeistos termitų.
  • Medinių sandėliukų grindys gali pūti, jei jos netinkamai vėdinamos.
  • Medinių sandėliukų namelių nebus lengva išardyti, kad juos būtų galima perkelti ateityje.
  • Mediniai sandėliukai iš pradžių kainuoja daugiau nei metaliniai ar plastikiniai nameliai.

  Mediniai sandėliukai yra populiariausi iš 3 pagrindinių variantų. Metalas ir plastikas turi savų privalumų, tačiau medinių sandėliukų privalumai daugeliu atvejų gerokai nusveria visas kitas stogines. Štai kodėl medinis sandėliukas dažniausiai yra pirmas dalykas, į kurį reikia atsižvelgti, kai jums reikia saugyklos kieme.

  Su kokiomis problemomis galima susidurti statant ar prižiūrint sandėliuką?

  Jei nedirbsite kruopščiai ir nesilaikysite instrukcijų, galite susidurti su daugybe problemų statydami bet kokio tipo pastogę, nesvarbu, ar tai būtų medinis ar metalinis sandėliukas. Jei iškyla problemų, svarbu atlikti tyrimą. Tiesiog būtinai pasikalbėkite su ekspertu arba atidžiai ištirkite problemą. Įsitikinkite, kad apžiūrėjote sienas, stogą ir stebėkite savo pastogės vidų. Tai turėtų užkirsti kelią problemoms, kurias sunkiau išspręsti. Pavyzdžiui, jei susidūrėte su vandens problema savo sandėliuke, jums gali kilti klausimas, kodėl iš mano pastogės teka vanduo? Nesandarumas dažniausiai atsiranda dėl skylių ir plyšių, o gal net dėl ​​pažeisto sandėliuko stogo. Jei šią problemą pastebėsite anksti, galėsite greitai ją užtaisyti.