Kaip pasirinkti tinkamą medinio vasarnamio projektą?

 • Kaip pasirinkti tinkamą medinio vasarnamio projektą?

  Sodo namelis gali būti idiliška susitikimų vieta arba praktiška sandėliavimo patalpa.

  Ar tai būtų įrankių sandėliukas, jauki lauko virtuvė ar ramus namų biuras, medžiagų kokybė ir tinkama konstrukcija yra labai svarbūs.  Šiuolaikiniai vasarnamiai dažnai primena modernius namus ir puikiai tinka patogiam poilsiui soduose ir kaimo namuose. Pasiūlymų yra tikrai nemažai, tačiau kaip išsirinkti tinkamiausią prekę, kuri visiškai atitiktų Jūsų lūkesčius ir poreikius? Į ką reikėtų atsižvelgti planuojant vasarnamio projekto pastatą? Ar vasarnamio statyba sudėtinga?

  Kas yra vasarnamis?

  Vasarnamis yra nedidelis namelis sodų bendrijoje ar nuosavame kieme. Tačiau laikai keičiasi, o vasarnamiai virsta prabangiomis, moderniomis rezidencijomis, kuriose žmonės praleidžia ne tik šiltesnius mėnesius. Šiuolaikiški vasarnamiai gali būti įrengti su visais patogumais, net ir be miesto komunalinių paslaugų. Ne taip paprasta įsisprausti į vasarnamių asortimentą dėl padidėjusios pasiūlos. Svarbu atkreipti dėmesį, kad vasarnamius galima skirstyti į rąstinius namelius, yra ir moduliniai, surenkami, SIP namai, nameliai ant ratų.

  Kas svarbiausia, kai renkatės vasarnamio projektą?

  Vasarnamio projektas pirmiausia turi būti tinkamai apgalvotas. Komfortas kiekvienam reiškia šiek tiek skirtingus dalykus, bet tikriausiai sutiksite, kad svarbiausi yra šie: pakankamai ploto; patogus patalpų išplanavimas; vonios kambariai, tualetai; viešosios paslaugos (elektra, vanduo, nuotekų sistemos). Jei atvykstate žiemą, svarbu turėti vėsinimo ir šildymo sistemą; gera konstrukcijos kokybė ir ilgaamžiškumas. Nuomonės dėl langų dydžio gali skirtis. Todėl komforto lygis gali skirtis – nuo ​​paprastų kotedžų iki prabangių vasarnamių, priklausomai nuo poreikio.

  Jei perkate sodo namelį sezoniniam naudojimui, galite būti ramūs, jei pasirinksite plonesnes sienas ir vieno stiklo langus. Pirkdami vasarnamį, įsigykite vieno stiklo langus nebrangiai. Vasariniuose sodo nameliuose, kurių sienelių storis 28 mm., apšiltintų langų montuoti neįmanoma. Kadangi plonesnės sienos užtikrina žemą šilumos izoliacijos lygį, šiltintų langų montavimas būtų neracionalus.

  Kokio dydžio sodo namelį turėčiau pirkti?

  Geras universalus sodo namelis padeda sutaupyti pinigų ir vietos sode. Įsigyti medinį vasarnamį su terasa ar veranda yra daug pigiau nei pirkti vasarnamį ir pavėsinę atskirai. Tas pats pasakytina ir lyginant pastogės ir medinio vasarnamio kainą kartu su abiejų produktų įsigijimo kaina atskirai. Taip pat rekomenduojama prieš perkant gerai apgalvoti namo dydį. Vieni renkasi įvairaus dydžio terasas arti namo arba modelius su integruotomis terasomis, kiti sukuria atskirą erdvę lauko baldams. Perkant vasarnamį, protinga pasiteirauti visos šeimos nuomonės ir norų bei suformuoti tinkamo dydžio sodo pastatą, kad jame užtektų vietos pomėgiams ir kitai veiklai. Sodo namelis – investicija, kuri tarnaus ilgus metus.

  Kiek kambarių ir koks išplanavimas reikalingas komfortui?

  Šiuolaikiniai vasarnamiai dažniausiai yra suprojektuoti su bendra virtuve, valgomuoju ir svetaine. Prie pat jų turėtų būti miegamieji: gali užtekti kambario porai, kambario dviem mažiems vaikams, paaugliams ir senjorams jau reikia atskirų kambarių, kad būtų patogu. Remiantis tuo, skaičiuojamas žmonių, kurie dažniausiai apsistoja vienu metu, skaičius. Jei namelis nuomojamas, skaičiuodami galite naudoti tą patį metodą, tik šiek tiek sumažinkite plotą ir pasirinkite mažesnį namą. Jei daugiausia dėmesio skiriate prabangai ir patogumui, neturėtumėte per daug sumažinti vietos. Apie vonios ir tualeto patalpas turbūt neverta kalbėti, nes tai būtina komforto dalis. Tačiau rekomenduojama pagalvoti apie vasarnamį su pirtimi, ji labai praplės vasarnamio privalumus.