Kaip apsaugoti savo medinį sodo namelį nuo vasaros karščių?

 • Kaip apsaugoti savo medinį sodo namelį nuo vasaros karščių?

  Sodo nameliai – tai puiki atsigavimo, minčių susidėliojimo, laiko leidimo vieta su šeima ar bičiuliais. Nameliai itin populiarus pasirinkimas vasaros metu, kadangi čia galima pailsėti, skaniai pavalgyti ar išsinuomoti namelį atostogų metu.

  Medinis sodo namelis vienas iš tinkamiausių pasirinkimų nuolatiniam gyvenimui, dėl savo tvirtumo, ilgaamžiškumo, paprasto apšiltinimo ir sukuriamo ramybės jausmo.

  Nesvarbu ar namelyje gyvensite nuolat ar užsuksite, tik kartais – medinį sodo namelį apsaugoti nuo vasaros karščių yra būtina. Puikiai žinome kokios Lietuvoje yra šiltos vasaros ir kad vasaros saulė yra nepaprastai stipri. Vasaros metu dauguma gaisro atvejų įvyksta būtent mediniams pastatams, nes medis labai greitai užsidega ir dar greičiau sudega. Todėl, kad būtumėte saugūs ir laimingi gyvendami sodo namelyje, norime pasidalinti keliais svarbiausiais patarimais – kaip galite apsaugoti savo medinį sodo namelį nuo vasaros karščių.

  Pagrindiniai patarimai, kurių verta laikytis

  Mediniai sodo nameliai nėra atsparūs vasaros karščiui, todėl žinodami kokių veiksmų turite imtis jausitės ramiau, nes apsaugosite savo investicijas ir šeimos gyvenamąjį būstą arba laiko leidimo vietą.

  • Pasirinkite tinkamą vietą sodo nameliui statyti. Rekomenduojama medinio namelio nestatyti tuščiame lauke, vietoje kur nėra medžių. Medžiai paslėps namą nuo saulės spindulių ir savo šešėliu uždengs namo vietas, kurios labiausiai įkaista.
  • Apsaugokite savo langus. Pro langus saulės spinduliai patenka į namo vidų, kad to išvengti ant langų galite montuoti žaliuzes arba įsigyti tamsinančias ritinines užuolaidas. Rekomenduojama ypatingai pasirūpinti kampiniais langais, nes net tyrimų yra įrodyta, kad per kampinius langus patenka daugiausiai saulės spindulių į namo vidų.
  • Tinkamai apšiltinkite ir vėdinkite namo patalpas. Vienas svarbiausių dalykų norint visais sezonų laikais mėgautis komfortiška temperatūra. Labiausiai pasiteisinusios sistemos – sieninio šildymo ir vėsinimo sistemos, kurias įsirengę žinosite, kad vasaros metu namuose nebus per karšta, o žiemą sienos išlaikys šilumą.
  • Vėsinimo įrenginiai garantuos vėsios temperatūros užtikrinimą užklupus vasaros karščiams. Mediniai sodo nameliai greitai įkaista nuo kaitrių saulės spindulių, todėl įsirengus kondicionierių arba paprastą vėsinimo įrenginį būsite tikri, kad namo vidus neįkais ir bus palaikoma pastovi, nekaršta oro temperatūra.

  Nepalankių orų sąlygų įtaka medienai

  Mediena – tai natūralus produktas turintis tik jam būdingų specifinių savybių. Kiekviena medžio rūšis yra unikali, turinti savo natūralią struktūrą, išvaizdą ir nelygumus. Mediena pasaulyje naudojama plačiai: įrankių gamyboje, medicinoje, kūrenimui ar sodų namelių gamyboje.

  Medieną veikia nepalankios oro sąlygoms, metams bėgant mediena naudojama lauko sąlygomis sensta, blunka ir keičiasi, todėl gali atsirasti matmenų nuokrypiai, deformacijos ar įtrūkimai.

  Jeigu pastebėjote, kad ant medinių lentų susidarė pelėsis, nepergyvenkite – pelėsis išnyksta savaime arba jį galite labai lengvai pašalinti. Taip pat nereikėtų sunerimti ir dėl atsiradusių įtrūkimų bei deformacijų, nes dėl drėgmes pokyčių jie neišvengiami ir jie neturi jokios reikšmės medienos tvirtumui.

  Nutinka atvejų, kai tik pasistačius atgabentą sodo namelį pastebimi spalvų skirtumai, nors visas namelis pastatytas iš tos pačios medžio rūšies. Kartais medžio džiovinimo metu kai kurios gaminio medinės dalys uždengiamos, sukraunant ant padėklo ar pakuotės, kitos dalys gali būti veikiamos saulės šviesos, o šviesa sukelia medienos reakcija dėl ko ji paruduoja. Tačiau laikui bėgant spalva išblunka.

  Mūsų konsultantai pasiruošę padėti, atsakyti į jūsų kilusius klausimus ir padėti išsirinkti tinkamą sodo namelį atsižvelgiant į individualius poreikius.