Ką būtina žinoti apie polinius pamatus?

 • Ką būtina žinoti apie polinius pamatus?

  Pamatai – tai viena iš svarbiausių statinio dalis, kurių paskirtis perduoti pastato apkrovą gruntui, esančiam po šia konstrukcija.

  Norint, kad namas stovėtų tvirtai, būtina išsirinkti tinkamus pamatus. Šiuo metu yra žinomos trys pamatų rūšys: juostiniai, poliniai ir plokštuminiai pamatai. Juostinius pamatus paprasta įrengti ir jie klojami vietose, kur laikantysis gruntas yra aukštai, pavyzdžiui įsirengiant rūsį. Polinių pamatų įrengimas yra kur kas sudėtingesnis, nes jų įrengimui reikalinga speciali technika. Poliniai pamatai gali būti pasirenkami tuo atveju, kai gruntas yra itin žemai arba gruntinis vanduo yra per arti paviršiaus. Plokštuminiai pamatai yra pats brangiausias ir geriausias pasirinkimas šiluminės izoliacijos atžvilgiu.

  Polinių pamatų rūšys

  Išskiriamos trys dažniausiai naudojamos polinių pamatų rūšys:

  • Gręžtiniai pamatai;
  • Spraustiniai pamatai;
  • Kaltiniai pamatai.

  Gręžtinių pamatų įrengimas reikalauja mažiausiai sunkiosios technikos. Prieš pradedant pamatų įrengimo darbus projektuotojai nustato vietas, kuriose turi būti iškastos atitinkamo gylio ertmės. Nustačius tinkamas vietas, žemėje yra iškasamos ertmės į kurias yra įleidžiamos armatūros konstrukcijos ir visa ertmė užpilama betonu. Viską padarius tinkamai reikia įrengti pagrindą ir tik po pagrindo įrengimo galima statyti sodo namelį ar garažą. Pagrindas susidaro iš pamatinės sijos, kuri sujungia pavienius polius ir tolygiai ant jų paskirsto pastato apkrovą.

  Spraustinių polinių pamatų montavimas yra kur kas sudėtingesnis, ilgesnis ir reikalaujantis daugiau sunkiosios technikos. Spraustiniai poliniai pamatai įrengiami į žemę vibravimo būdu įleidžiant tuščiavidurį vamzdį uždaru galu, kuris yra armuojamas ir užpilamas betonu. Po betono užpylimo vamzdis yra ištraukiamas - taip gaunamas betoninis polis. Darbo pabaigoje kaip ir gręžtinių pamatų įrengimo metu yra suformuojamas pagrindas.

  Kaltinių pamatų įrengimas taip pat reikalauja sunkiosios technikos. Šie poliai juos įsigyjant jau yra paruošti naudojimui, todėl nereikia laukti, kol jie sustings. Įrengimo metu telieka juos įkalti į žemę ir įrengti pagrindą sodo namelio ar garažo sienoms. Šios visos polinių pamatų rūšys leidžia statyti įvairaus pobūdžio struktūras vietose, kuriose kitos pamatų rūšys yra netinkamos.

  Kodėl verta rinktis polinius pamatus?

  • Maksimalaus stabilumo užtikrinimas. Tinkamų polinių pamatų įrengimas leis užtikrinti tinkamą pastatų stabilumą. Gręžtiniai poliniai pamatai atlaiko labai didelę apkrovą, todėl jie dažnai pasirenkami, kai statomas sodo namelis ar garažas yra masyvus. Taip sodo nameliai stovės tvirtai, atlaikydami, bet kokias orų negandas.
  • Greitesnis pamatų įrengimas. Lyginant su kitomis pamatų rūšimis, poliniai pamatai yra įrengiami greičiau ir kainuoja pigiau. Gręžtiniai pamatai gali būti įrengiami vos per keletą dienų, pastato statybos darbai eis kur kas greičiau ir sklandžiau.
  • Mažiau triukšmo ir taršos. Visi statybos darbai vyksta pakankamai triukšmingai ir po jų tenka tvarkyti nemažai aplinkos. Pasirinkus polinių pamatų įrengimą užtikrinsite kur kas tylesnį darbą, netrikdysite kaimynų ir po pamatų įrengimo neužtruksite daug laiko tvarkydamiesi darbo aplinką.

  Sunku priimti sprendimą kokius pamatus rinktis ar reikalinga konsultacija? Susisiekite su mūsų specialistais ir gaukite daug išsamių ir naudingų patarimų. Mums svarbu, kad jūsų sodo namelio ar garažo statybos, pamatų įsirengimas nepareikalautų daug pastangų, praeitų sklandžiai ir greitai. Pasiūlysime pačius pigiausius, bet praktiškiausius variantus, atsižvelgdami į jūsų situaciją.

  Su mumis galite susisiekti elektroniniu paštu, mums paskambindami arba atvykdami tiesiai pas mus, adresu: Levaniškių g. 6, Levaniškių k., LT-33174 Molėtų r.