Didesnis ar mažesnis sodo namelis?

 • Didesnis ar mažesnis sodo namelis?

  Sodo namelis puiki vieta pailsėti šiltais vasaros vakarais ar paatostogauti ir atsigauti nuo miesto ir savo galvos chaoso – susitvarkyti mintys. 

  Taip pat tinkamai suprojektavus sodo namelį, įsirengus vidų pagal savo poreikius, įsivedus vandentiekį, apšiltinus, galima jame ir apsigyventi. Sodo nameliai yra įvairiausių dydžių ir pagal tai kiek namelyje gyvens žmonių paprasta išsirinkti tinkamą namelio dydį. Apsilankę mūsų puslapyje www.trijade.lt rasite mūsų gaminamus sodo namelius, o jeigu jau nerasite, paskambinkite mums, išsakykite savo poreikius ir mes pasistengsime juos įgyvendinti.
  Kituose straipsnelio skyriuose aptarsime į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis sodo namelį. Išskirsime pačius svarbiausius dalykus, kad namelio išsirinkimas jums taptų ne problema, o malonumas.

  Didesnis ar mažesnis sodo namelis?

  Rinktis sodo namelio dydį reikia labai atsakingas, nes tik tinkamo dydžio namelis patenkins visus jūsų poreikius. Tam, kad pasirinkti tinkamo dydžio namelį pirmiausia turite nuspręsti reikalingų patalpų paskirtį. Ar patalpos bus skirtos sandėliavimui, ar kaip poilsio vieta, svečių priėmimui ar namelyje gyvensite patys. Jeigu paklausysime specialistų, tai mediniai sodo nameliai iki 80m2 gali tapti pakankamu plotu svajonių poilsio erdvei sukurti.
  Jeigu norisi namelio su visais patogumais, bet ne per didelio, rekomenduojama atsisakyti visų nereikalingų koridorių ir mažų kambarių, kurie tik užims papildomą vietą. Nameliai gali būti įvairių formų, todėl prieš sakant namelį yra sudaromas namelio projektas, pagal individualius užsakovo poreikius.

  Sodo namelio kaina

  Normalu, kad renkantis sodo namelį didelis dėmesys skiriamas kainai. Namelių kainos yra skirtingos, o dar kur vidaus įrengimas. Todėl svarbu apgalvoti kiekvienam įsigyjančiam namelį kiek pinigų gali jame skirti. Kaina priklauso nuo pasirinkto namelio dydžio, konstrukcinių sprendimų, stogo dangos, montavimo ir įrengimų darbų. Pas mus sodo namelius galite įsigyti nuo 2000 eurų. Kiekvieno namelio išmatavimai skiriasi ir būtent nuo jų priklauso namelio kaina. Transportavimo išlaidos ir stogo dangos surinkimas į kainą neįskaičiuoti.
  Dauguma turi susidarę klaidinančią nuomonę, kad namelio statyba pagal paruoštą projektą yra brangesnė. Taip, pats projektas kainuoja, tačiau jeigu projektas bus paruoštas tinkamai – bus parinkti tinkami išmatavimai, kambarių skaičius ir apgalvoti kiti svarbūs projektavimo sprendimai, namelis gali kainuoti netgi pigiau.

  Į ką dar reikia atkreipti dėmesį renkantis sodo namelį?

  Be namelio dydžio ir kainos yra dar keli dalykai į kuriuos būtina atkreipti dėmesį renkantis sodo namelį.
  Sodo namelio karkasas. Medinis sodo namelis turi storesnius karkasus. Storesnis karkasas užtikrins namelio tvirtumą, didesnę atramą ir ilgaamžiškumą.
  Stogo tipas. Stogo tipo pasirinkimas yra labai individualus. Renkantis stogo tipą patariama atkreipti dėmesį ar stogas yra vienšlaitis ar dvišlaitis. Jei rinksitės sodo namelį dvišlaičiu stogu, jis turės du šlaitus, susijungiančius per vidurį. Tokia stogo konstrukcija suteiks papildomos erdvės sodo nameliui ir leis lengviau judėti. Vienšlaitis stogas turės vieną nuolydį. Tokio sodo namelio vidinis aukštis keisis laipsniškai, todėl įėjime bus daugiau vietos.
  Langai. Per langus patenka natūrali saulės šviesa, o pagal tai kiek šviesos reikės viduje priklausys langų kiekis ir dydis. Langai taip pat pasitarnaus, jei sodo namelį pastatysite tinkamoje sodo vietoje, kurioje atsiveria gražus kraštovaizdis.
  Durų skaičius. Šiame amžiuje labai populiarėja dvejų durų sodo nameliai. Dvejos durys užtikrins geresnę prieigą. Prieš priimant sprendimą kokio tipo duris pasirinkti, vertėtų atsižvelgti ir į tai, kurioje vietoje stovės sodo namelis ir į kurią pusę turės būti varstomos durys.