Bituminės čerpės – ar jomis verta dengti stogą?

 • Bituminės čerpės – ar jomis verta dengti stogą?

  Bituminės čerpės – tai stogo danga išpopuliarėjusi XXI amžiuje. Tai įprastas būdas turėti šiuolaikišką, elegantišką, lengvą ir estetiškai atrodantį stogą.

  Ši stogo danga pasižymi savo tylumu, sandarumu, ji lengvai transportuojama ir montavimo metu nepalieka atraižų. Bituminės čerpės išgaunamos stiklo pluoštą išmirkant bitumo masėje. Šią stogo dangą itin patogu montuoti sudėtingos konstrukcijos stoguose, viena iš sudėtingesnių konstrukcijų – sodo namelio stogas.

  Bendri patarimai montuojantiems bitumines čerpes

  Bituminių čerpių montavimas nėra sudėtingas, tačiau būtina atkreipti dėmesį į kelis esminius dalykus.

  • Stogo dangai būdingas nežymus spalvų tonų skirtumas. Dengiant stogą ir norint išvengti šio spalvų skirtumo rekomenduojama sumaišyti kelių pakuočių bitumines čerpes.
  • Jeigu bituminės čerpės bus pjaunamos ant stogo geriausia po jomis pasidėti lentą, kad išvengti stogo dangos pažeidimų. Čerpės yra plonos, todėl nepasidėjus lentos stogo lengvai gali būti pažeista.
  • Labai svarbu atkreipti dėmesį, kad jeigu bituminės čerpės bus klojamos mažesnėje nei penkių laipsnių temperatūroje, prieš tai jas būtina palaikyti, ne trumpiau nei parą, šildomoje patalpoje. Tokiu atveju ant stogo turi būti keliamos ne daugiau kaip šešios pakuotės, o kitos toliau laikomos šiltoje patalpoje.
  • Norint nepalikti susidariusių pėdsakų ant jau nuklotos stogo dangos esant karštam arba drėgnam bei šaltam orui rekomenduojama judėjimui ant stogo naudoti specialias lipynes.

  Čerpėms fiksuoti prie stogo dangos naudojamos specialios cinkuotos vinys. Reikalingų vinių skaičius priklausys nuo šlaito nuolydžio. Montavimo metu svarbu vinys išdėstyti tinkamai, atkreipiant dėmesį į čerpių formą.

  Dažniausiai pasitaikančios klaidos montuojant bitumines čerpes

  Kaip ir atliekant kitus statybos ar montavimo darbus, taip ir montuojant bitumines čerpes galima pridaryti klaidų. O kad jų išvengti labai svarbu įsidėmėti kelis dalykus.

  • Prieš montavimo darbus būtina įvertinti stogo nuolydį ir šlaitą. Dažniausiai bituminės čerpės yra skirtos montavimui ant stogų su bent 15° nuolydžiu ar šlaitu. Tačiau yra tokių, kurios gali būti montuojamos ant mažesnio nei 10° nuolydžio stogo.
  • Pradinė juosta turi būti sumontuota tinkamai. Jeigu juosta bus sumontuota netinkamai atsiranda rizika prasiskverbti dideliam vandens kiekiui, o priekinė čerpių eilė gali būti nupūsta stipraus vėjo. Taip pat stogas gali atrodyti neestetiškai.
  • Klojant bitumines čerpes labai svarbu, jog stogo kraštuose prie karnizo būtų pritvirtinti laštakiai. Laštakiai atlieka ne vieną apsauginę funkciją, todėl juos pritvirtinti būtina. Jeigu taip jau nutiks, kad ši dalis bus pamiršta į namo vidų gali patekti vėjas arba čerpės nukristi žemiau stogo krašto.
  • Bituminių čerpių paklotas privalo būti įrengtas tinkamai, nes tai yra svarbi stogo konstrukcijos dalis, kuri prisideda prie stogo dangos ilgaamžiškumo ir atsparumo įvairioms oro sąlygoms. Neįrengus pakloto arba įrengus jį netinkamai atsiradę, bet kokio dydžio nesandarumai turi būti pašalinti kuo greičiau. Taip išvengsite papildomų išlaidų keičiant naują stogo dangą.

  Sunku priimti sprendimą kokią stogo dangą rinktis ar reikalinga konsultacija? Susisiekite su mūsų specialistais ir gaukite daug išsamių ir naudingų patarimų. Mums svarbu, kad pasirinktumėte tinkamą ir kokybišką stogo dangą ir stogo dangos klojimas nepareikalautų daug laiko ir lėšų. Pasiūlysime pačius praktiškiausius variantus, atsižvelgdami į jūsų situaciją.

  Su mumis galite susisiekti elektroniniu paštu, mums paskambindami arba atvykdami tiesiai pas mus, adresu: Levaniškių g. 6, Levaniškių k., LT-33174 Molėtų r.