Ar galiu ant savo sodo namelio įsirengti saulės baterijas?

 • Ar galiu ant savo sodo namelio įsirengti saulės baterijas?

  Saulės baterija, dar kartais vadinama „namų baterija“, yra įrenginys, kuris kaupia elektros energiją vėlesniam naudojimui.

  Kalbant paprastai, tai yra saulės pagaminta elektra, kuri papildo įsirengtas saulės baterijas. Saulės baterijų plokštės sugeria saulės energiją ir paverčia ją elektra, kuri praeina per keitiklį, kad elektra būtų galima naudotis namuose. Kai baterija pagamina per daug elektros – elektros perteklius grąžinamas atgal į tinklą, šis procesas vadinamas „neto matavimu“.

  Saulės baterijos gali būti puikus būdas sumažinti energijos sąnaudas ir padėti tausoti aplinką, tačiau prieš perkant saulės baterijas svarbu išsiaiškinti ar įsirengtam sodo nameliui ar vasarnamiui tai tinkamas pasirinkimas.

  Tinkamas saulės baterijos pasirinkimas

  Saulės baterijų montavimas yra puikus pasirinkimas norint sutaupyti pinigų už energiją. Taip pat šių baterijų montavimas prisideda prie aplinkos tausojimo. Sodo nameliai ir vasarnamiai tinkamas pasirinkimas saulės elektrinei įsirengti. Tiesiog turite apskaičiuoti, kiek energijos sunaudojate per metus ir kokios didelės sistemos jums reikia tokiam energijos kiekiui generuoti.

  Turite atsiminti, kad saulės baterijų yra įvairių dydžių, todėl turėsite rasti tokią, kuri atitiktų jūsų poreikius. Taip pat rinkdamiesi saulės baterijas turėtumėte atsižvelgti į klimato sąlygas, kokios jūs supa. Jei gyvenate vietovėje, kurioje yra daug saulės, patariama rinktis tik tokias plokštes, kurios atlaikytų aukštą temperatūrą. Ir nepamirškite įrenginio įsirengti saulės atokaitoje, nes baterijos geriausiai veikia, kai yra sumontuotos, tiesioginiuose saulės spinduliuose. Jeigu sodo namelis ar vasarnamis stovi vietovėje, kur saulės šviesos nebūna – saulės baterija gali tapti ne pačiu geriausiu pasirinkimu.

  Saulės baterijų pranašumai

  • Saulės energija yra atsinaujinantis energijos šaltinis. Saulės energija gali būti naudojama visuose pasaulio vietose ir prieinamą kiekvieną dieną.
  • Sumažėjusios elektros sąskaitos. Kadangi dalį savo energijos poreikių patenkinsite elektra, kurią pagamino saulės baterija – sąskaitas už elektrą gausite ženkliai mažesnes. Kokias sąskaitas gausite už elektrą, priklausys nuo elektros suvartojimo ir saulės baterijų dydžio.
  • Universalumas. Saulės energija gali būti naudojama įvairiems tikslams. Jos dėka galima gaminti elektros energiją arba šilumą. Taip pat ši energija gali būti naudojama elektros energijai gaminti vietose, kuriose nėra prieigos prie energijos tinklo, vandens distiliavimui regionuose ar palydovams kosmose maitinti.
  • Mažos priežiūros išlaidos. Saulės energijos sistemos paprastai nereikalauja daug priežiūros. Svarbu baterijas palaikyti santykinai švarias jas valant kelis kartus per metus.

  Saulės baterijų tipai

  • Monokristalinės saulės baterijos. Dėl savo galios ir efektyvumo baterijos dažniausiai naudojamas saulės kolektorių sistemose ant stogo. Baterijų plokštės sudarytos iš vieno kristalo silicio saulės elementų. Jie gaminami iš gryno silicio formuojant juosteles.
  • Polikristalinės saulės baterijos yra pagamintos iš daugelio kristalų fragmentų, skirtingai nei monokristalinės plokštės, kurios yra pagamintos tik iš vieno kristalo. Baterijos yra prieinamas pasirinkimas namų savininkams turintiems mažesnį biudžetą.
  • Pasyvuotos emiterio ir galinio elemento baterijos yra naujesnio tipo saulės energijos technologija, sukurta kaip patobulinta, efektyvesnė tradicinių monokristalinių plokščių versija. Baterijos yra idealus pasirinkimas namų savininkams gyvenantiems sodo nameliuose ar vasarnamiuose.
  • Plonos saulės baterijos yra plonesnės ir žemo profilio. Šio tipo saulės kolektorių elementai yra 350 kartų plonesni, palyginti su kristalais, naudojamais monokristalinėse ir polikristalinėse plokštėse. Palyginti su polikristalinėmis plokštėmis, plonasluoksnės saulės baterijos yra mažesnės galios ir mažesnio efektyvumo, kuris siekia apie 11%. Tai reiškia, kad energijai gaminti reikia didesnio stogo ploto. Baterija gali greičiau suirti ir jų tarnavimo laikas yra trumpesnis.