7 priežastys, kodėl mediniai sodo nameliai yra geriausias pasirinkimas

7 priežastys, kodėl mediniai sodo nameliai yra geriausias pasirinkimas

Sodo nameliai – tai nesenstanti klasika. Sodo namelius vieni statosi norėdami pabėgti nuo miesto šurmulio, kiti statosi kaip gyvenamuosius namus ir juose apsigyvena.

Šių namelių statyba nėra sudėtinga, neužima daug laiko, tik svarbu apsvarstyti kokio dydžio namelio ieškote, jame bus gyvenama nuolat ar apsilankoma, tik sušilus orams ir apsvarstyti koks turėtų būti namelio išplanavimas. Priežasčių dėl ko verta statyti medinį sodo namelį yra ne viena ir kiekvienai turi būti skiriamas ypatingas dėmesys.

Priežastys dėl ko statyti medinius sodo namelius apsimoka

 1. Ekologija ir sveikata. Kalbant apie medinius sodo namelius - jie yra vieni ekologiškiausių, nes mediena į aplinką neišskiria kenksmingų medžiagų ir sumažina jų kiekį esantį ore. Dėl paprasto apšiltinimo mediniuose sodo nameliuose galima gyventi visais metų laikais.
 2. Sodo nameliai yra lengvai surenkami, išardomi ar perkeliami. Jau pastatytus medinius sodo namelius yra lengva išmontuoti bei perkelti į kitą vietą. Nors medinis namelis turi būti montuojamas ant specialiai paruošto pagrindo, tačiau pagrindas nėra brangus, dėl šios priežasties perkeldami namelį į kitą vietą, išvengsite didesnių finansinių nuostolių.
 3. Sodo namelis pasižymi stabilumu ir ilgaamžiškumu. Medinės konstrukcijos yra stabilios dėl tvirto sujungimo viena su kita. Namelio statybos gali užtrukti tik kelias dienas, priklausomai nuo statytojo patirties ir statomo namo dydžio. Mediena ilgai laikosi nepakitusi, todėl pasistatę tokio tipo namą būsite tikri, kad jame gyvensite ne vienus metus.
 4. Medinius namelius paprasta atnaujinti. Sugadintą medieną lengva pakeisti nauja, nusitrynusios sienos nesunkiai perdažomos. Medinis sodo namas nereikalauja daug priežiūros ir išlaidų lyginant su skydiniais ar karkasiniais sodo nameliais.
 5. Mediniai sodo nameliai sukuria jaukią atmosferą ir ramybės būseną. Natūrali mediena pagerina nuotaiką ir psichologiškai veikia žmogaus pasąmonę. Namelis puikiai dera prie kraštovaizdžio, taip sukurdamas ramybės būseną.
 6. Medienos gaminiai visada madingi, tai lyg nesenstanti klasika. Medis atrodo gražiai ir estetiškai, jo paklausa nemažėja jau daug metų. Pasistačius sodo namelį galima nuolatos keisti jo išvaizdą: perdažyti, impregnuoti, langines nudažyti kitokia spalva, keisti stogo spalvą ar dangą. Jeigu jums svarbu išsiskirti, net neabejojame, kad pasistatę sodo namelį, tą tikrai padarysite.
 7. Ekonomiška. Medinė konstrukcija lyginant su kitomis medžiagomis sveria nedaug, namelio medžiagos ir išlaikymas nekainuoja brangiai. Taip pat namelio statybos neužima daug laiko, todėl namelio vidų įsirengsite pakankamai greitai.

Nepamirškime ir tinkamo sodo namelio pasirinkimo

Aptarus priežastys kodėl statyti medinius sodo namelius apsimoka nereikia pamiršti ir rekomendacijų į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis sodo namelį.

 • Sodo namelio karkasas. Medinis sodo namelis turi storesnius karkasus. Storesnis karkasas užtikrins namelio tvirtumą, didesnę atramą ir ilgaamžiškumą.
 • Stogo tipas. Stogo tipo pasirinkimas priklauso nuo individualių poreikių. Jeigu rinksitės sodo namelį dvišlaičiu stogu, namelis turės du šlaitus ir tokia stogo konstrukcija suteiks papildomos erdvė leidžiančios lengviau judėti. Vienšlaitis stogas turės vieną nuolydį ir judėjimui bus kur kas mažiau vietos, nes keisis automatiškai namelio aukštis.
 • Langai. Kaip jau žinoma, per langus patenka natūrali saulės šviesa, o pagal tai kiek šviesos bus reikalinga pasirinksite ir atitinkamą langų skaičių.
 • Durų skaičius. Sodo nameliai turinčių du įėjimus paklausa didėja, kadangi dvejos durys užtikrina geresnę prieigą. Prieš priimant sprendimą kokio tipo duris pasirinkti, rekomenduojama atsižvelgti ir namelio stovėjimo vietą ir durų varstymo pusę.