7 naudingi patarimai, į kuriuos reikia atsižvelgti prieš perkant medinį sodo namelį

 • 7 naudingi patarimai, į kuriuos reikia atsižvelgti prieš perkant medinį sodo namelį

  Sodo namelis – vienas iš protingiausių ir populiariausių pasirinkimų, siekiant soda paversti komfortišku ir tinkamu leisti laiką su šeimos nariais, draugų ar kolegų kompanijoje.

  Sodo namelių pasirinkimo asortimentas yra labai platus, todėl norint išsirinkti tinkamą pravartu atkreipti dėmesį ir į namelio tipą. Pavyzdžiui mediniai sodo nameliai pasižymi savo patvarumu, ilgaamžiškumu, gera garso izoliacija ir atsparumu besikeičiančioms oro sąlygoms.

  Kad medinio sodo namelio išsirinkimas būtų paprastesnis, dalinamės 7 naudingais patarimais, į kuriuos reikia atsižvelgti prieš medinio sodo namelio pirkimą.

  Leidimo gavimas medinio sodo namelio statybai

  Jeigu numatoma, kad statomo sodo namelio plotas viršija 80 m2 arba bus aukštesnis nei 8,5 m., abiem atvejais bus reikalingas statybos leidimas. Leidimas nėra reikalingas tuo atveju, jeigu bendras namelio plotas ir aukštis neviršija minėtų normų. Palėpės, rūsio ir terasos plotai nėra įtraukiami į bendrojo ploto skaičiavimą.

  Tinkamų pamatų pasirinkimas

  Visų namų statybos prasideda nuo pamatų – tai viena svarbiausių namo konstrukcijų. Nuo tinkamai pasirinktų pamatų priklausys medinio sodo namelio ilgaamžiškumas, šilumos ir vandens izoliacija, taip pat estetinis namo vaizdas. Prieš renkantis namo pamatus rekomenduojama atlikti geologinius tyrimus. Jų metu bus ištirtos gruntų savybės ir pagal tai parenkami tinkami pamatai.

  Juostiniai pamatai bus tinkamiausias pasirinkimas ketinant įsirengti rūsį. Gręžtiniai pamatai yra vienas populiariausių pasirinkimų dėl savo stiprumo. Plokštuminius pamatus pravartu rinktis statant pasyvius namus.

  Profesionalo pagalba medinio sodo namelio statybose

  Jeigu statybų projektą užsibrėžėte pasidaryti patys, profesionalas įvertins projektą ir pastebėjęs trūkumus juos pakoreguos, pasitaręs su jumis, prieš imantis statybos darbų. Nuo tos akimirkos, kai projektas peržiūrėtas ir patvirtintas bus galima imtis statybos darbų. Jeigu esate patyręs statybos srityje, net neabejojame, kad namą pasistatysite pats. Tačiau jeigu abejojate savo gabumais arba nerandate laiko namelio statybai, rekomenduojame samdytis profesionalus, kurie darbą atliks už jūs.

  Tinkamas transportavimas ir medžiagų įpakavimas

  Tinkamiausias variantas, kai sodo namelio dalys yra pristatomos vandeniui neperleidžiamose pakuotėse. Taip būsite ramūs, kad nameliui skirtos medžiagos nebus pažeistos. Šios pakuotės dažniausiai sveria nuo 700 iki 2500 kilogramų, todėl pakuotes, kad jos nebūtų pažeistos būtina tinkamai transportuoti. Transportavimui gali būti pasitelkiami kranai, sunkvežimiai, krautuvai arba paprasti gabenimo automobiliai, jeigu namelio dalys nesveria daug.

  Sienų storio pasirinkimas

  Sienų paskirtis yra atlaikyti įvairias apkrovas, tačiau renkantis sienų storį labai svarbu atkreipti dėmesį, kad jos šilumą namo viduje išlaikytų kiek įmanoma ilgesnį laiko tarpą. Medinis sodo namelis jeigu statomas su tikslu gyventi nuolat turi būti tinkamai apšiltintas, bet kad šiluma išsilaikytų namo viduje būtinos pakankamai storos sienos.

  Reikalingų durų skaičius

  Sodo nameliai dažniausiai statomi su vienomis arba dvejomis durimis. Dvejos durys užtikrins geresnę prieigą, patogesnį baldų išnešimą. Tačiau prieš priimant sprendimą kokio tipo duris pasirinkti pravartu atsižvelgti į tai kurioje planuojama statyti sodo namelį ir į kurią pusę bus varstomos durys.

  Namelio dydis

  Prieš priimant sprendimą kokio dydžio medinis sodo namelis reikalingas, pirmiausia vertėtų nuspręsti kokia bus jo paskirtis. Ar sandėliuosite daiktus, ar ilsėsitės, dirbsite, o gal įrengsite vaikų žaidimų kambarį. Kai jau nuspręsite kam bus skirtas sodo namelis, tik tada patariama galvoti apie namelio išmatavimus.