10 priežasčių kodėl jūsų sodui reikalingas šiltnamis

 • 10 priežasčių kodėl jūsų sodui reikalingas šiltnamis

  Šiltnamis – vienas populiariausių sodo statinių kurį verta įsigyti kiekvienam turinčiam nuosavą žemės plotą.

  Šie statiniai yra puikus pasirinkimas augalams auginti ištisus metus. Augalai gali būti auginami patys įvairiausi: gėlės, daržovės, atogrąžų augalai, prieskoninės žolelės.

  Taip pat šiltnamyje galima auginti ne tik augalus. Statinys gali būti naudojamas kaip sodo namelis. Priėmus sprendimą kokią paskirtį statinys atliks, galėsite pasirinkti tinkamiausią jo formą, konstrukciją, dangą bei kitus vidaus įrangos elementus. Šiltnamis sodui yra reikalingas dėl daugelio priežasčių, todėl norime su jumis pasidalinti pagrindinėmis.

  Augalai gali būti auginami ištisus metus

  Įsigijus šiltnamį įvairias augalų veisles galėsite auginti ištisus metus. Šiltnamyje dėl didesnės temperatūros bus sudarytos tinkamos sąlygos augti salotoms, briuselio kopūstams ir kitoms daržovėms visais sezonų laikais, o jūs išvengsite nuolatinio nešviežių daržovių pirkimo.

  Augalai gali būti pradedami auginti anksčiau

  Kur įprastai pomidorų auginimo sezonas prasideda Balandžio mėnesį, juos šiltnamyje galėsite pradėti auginti kur kas greičiau. Tiek pomidorus, tiek kitas daržoves pasėjus anksčiau laiko, sulaukus derliaus, derlių bus galima nuimti kur kas greičiau. Jeigu šiltnamyje auginsite gėles, tai jomis džiaugsitės kur kas greičiau.

  Didesnis augalų derlius

  Augindami augalus šiltnamyje užtikrinsite geresnį jų derlių jeigu dar pavasarį tinkamai paruošite šiltnamį sezonui. Tai padaryti galite į dirvožemį įterpiant granuliuotų mėšlo trąšų arba ankstyvą pavasarį pasėjus sideralinių augalų.

  Praktikuojama sodininkystės pomėgis net ir blogiausiomis oro sąlygomis

  Jeigu sodindami ir prižiūrėdami augalus atsigaunate, nurimstate - jums būtina įsigyti šiltnamį¡ Dėl tinkamo šiltnamio suprojektavimo jis tampa atsparus besikeičiančioms oro sąlygoms. Todėl kiekvieną dieną, net ir esant nepalankioms oro sąlygoms, galite dirbti šiltnamyje: sodinti augalus, juos prižiūrėti, laistyti, nuimti derlių.

  Pačių įvairiausių augalų pasirinkimo įvairovė

  Šiltnamyje galėsite auginti pačius įvairiausius augalus, netgi kurie nėra tinkami Lietuvos klimatui. Jeigu norite auginti atogrąžų augalus ar prieskonines žoleles, tą padaryti galite, kadangi šiltnamyje yra šilta ir statinyje augalai bus apsaugoti nuo lietaus, didelio vėjo ar šalčio.

  Mažesnė kenkėjų tikimybė

  Jeigu palyginti šiltnamyje ir daržo lysvėje atsirandančius augalų kenkėjus, šiltnamyje jų yra kur kas mažiau. Šiltnamiuose gyvena daugybė augalus saugančių vabalų, vorų ir erkių. Kad išvengti kenkėjų rudens sezono metu, nuėmus derlių, šiltnamį būtina sutvarkyti ir paruošti kitam sezonui.

  Šiltnamio pritaikymas savo naudai

  Šiltnamyje vienu metu galite auginti skirtingų rūšių augalus, kuriems reikalingos skirtingos auginimo sąlygos. Vienoje šiltnamio pusėje arba eilėje auginkite vienos rūšies augalus, o kitoje pusėje – kitos rūšies. Norint mėgautis augalų grožiu galite įsirengti staliuką su kėdė ir praleisti tiek laiko kiek norite.

  Pinigų sutaupymas

  Atėjus žiemos sezonui iš lauko į šiltnamį galėsite pernešti augalus nemėgstančius šalčio. Taip pat šiltnamis labai gerai atstoja sandėliuką, todėl brangius daiktus žiemos metu galite laikyti ir čia. Medinis sandėliukas yra gerai, bet jeigu jis nešildomas, žiemos metu augalai ir elektriniai prietaisai gali sušalti

  Laisvalaikio leidimas

  Šiais laikais šiltnamio paskirtis gali būti ne viena. Šiltnamyje galima ilsėtis, leisti laisvalaikį, rengti šeimos šventes arba organizuoti bičiulių susibūrimus. Jeigu statinys stiklinis, tai jo sienos apsaugos nuo staigių oro pokyčių, pro langus atsivers nuostabi sodo panorama, o esant viduje mėgautis šiluma bei jaukia atmosfera.

  Žiemos metu gaunama taip reikalinga saulės šviesa

  Saulės šviesa reikalinga augalams ir žmogui. Žiemos metu laiką leisdami šiltnamyje gausite reikalingos saulės šviesos ir garantuojame, kad nuotaika nuo to tik dar labiau pagerės.